Τα πλοία παρατήρησαν αρκετοί, που περιδιάβαιναν στην οδό Ναυαρίνου και τελικά όπως μάθαμε έχουν σχέση με την συμμετοχή του Πολεμικού Ναυτικού στην διακρατική άσκηση "Ηνίοχος", που ξεκίνησε χθες και θα ολοκληρωθεί στις 23 Μαρτίου.
Από την Ελλάδα στην άσκηση συμμετέχει μεγάλος αριθμός αεροπορικών δυνάμεων, καθώς και δυνάμεις του Στρατού Ξηράς και του Πολεμικού Ναυτικού.
Αντικειμενικός σκοπός της «Ηνίοχος 2018» είναι να παρέχει ρεαλιστική επιχειρησιακή εκπαίδευση σε συνθήκες που προσομοιάζουν σ΄ ένα σύνθετο, πολλαπλών απειλών περιβάλλον μάχης, ώστε να μεγιστοποιήσουν την επιχειρησιακή ετοιμότητα της Πολεμικής Αεροπορίας.