Ειδικότερα αύριο Σάββατο από τις 8 το πρωί έως τις 4 το απόγευμα χωρίς ρεύμα θα μείνουν Φοινίκη, Φοινικούντα, Ευαγγελισμός, Λαχανάδα, Νεραντζιές, Λούτσα, Γριζόκαμπος, καθώς και οι περιοχές Δεντρούλια, Περιβολάκια και Λάμπες του Δήμου Πύλου - Νέστορος.
Τη Δευτέρα και την Τρίτη από τις 8 το πρωί έως τις 4 το απόγευμα χωρίς ρεύμα θα μείνουν τα αρδευτικά του Αβραμιού. Αν οι εργασίες τελειώσουν νωρίτερα, το ρεύμα θα ξαναδοθεί πριν από το χρόνο λήξης της διακοπής που αναφέρεται πιο πάνω.