Τα αποτελέσματα των εκλογών είναι τα εξής:
Συνολικά ψήφισαν: για τη ΔΟΕ: 557 άτομα, τα άκυρα ψηφοδέλτια ήταν 7, τα λευκά 12, τα έγκυρα 538. Για την ΑΔΕΔΥ ψήφισαν 557, τα άκυρα ψηφοδέλτια ήταν 6, τα λευκά 18, τα έγκυρα 538.
Ελαβαν: (για τη ΔΟΕ): “Αιχμή στην εκπαίδευση” - Παρεμβάσεις 188, “Πρόσθεση” 124, ΔΑΚΕ 118, Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπαιδευτικών 73, Αυτόνομο Δίκτυο Εκπαιδευτικών 35. Για την ΑΔΕΔΥ: “Αιχμή στην εκπαίδευση” - Παρεμβάσεις 185, “Πρόσθεση” 114, ΔΑΚΕ 121, Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπαιδευτικών 69, Αυτόνομο Δίκτυο Εκπαιδευτικών 44.
Με βάση τον σταυρό προτίμησης εκλέγονται από την “Αιχμή”: Χριστίνα Λαδά, Ελευθερία Γεωργακάκου, “Πρόσθεση”: Γιάννης Χριστόπουλος, Περικλής Κορομηλάς, ΔΑΚΕ: Χρήστος Μπένος, “Συσπείρωση”: Γιάννης Κωτσάκης.