Το ευρύ κοινό αυτό το διάστημα έμαθε περισσότερα για την πορεία της αθλήτριας από την Καρδίτσα, η οποία επί χρόνια εργάζεται παράλληλα με τις προπονήσεις στην οικογενειακή επιχείρηση εστίασης. Αυτό όμως που δεν γνωρίζαμε και έγινε γνωστό μέσα από ανακοίνωση του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου είναι ότι η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη είναι φοιτήτρια του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Οργάνωση & Διαχείριση Αθλητικών Δραστηριοτήτων για Άτομα με Αναπηρία», που λειτουργεί στο Τμήμα Οργάνωσης και Διαχείρισης Αθλητισμού στη Σπάρτη. Ο πρύτανης και οι καθηγητές της την συνεχάρησαν με δημόσια ανακοίνωση. Άλλωστε δεν είναι λίγο να είναι φοιτήτριά σου μία εν ενέργεια πρωταθλήτρια Ευρώπης.
Δ.Πλ.