Πιο συγκεκριμένα, θα συμμετέχει στην έκθεση «Πελοπόννησος Expo» που θα πραγματοποιηθεί στην Τρίπολη από τις 9 -13 Νοεμβρίου, η οποία διοργανώνεται για πρώτη φορά από τα Εμπορικά Επιμελητήρια της Πελοποννήσου και μέσα από αυτήν προβάλλει την παραγωγικότητα, τη εμπορική δραστηριότητα και την ενεργητικότητα της ελληνικής επιχείρησης.
Μάλιστα ο Δήμος Τριφυλίας κάλεσε όσους επιχειρηματίες της περιοχής θέλουν να συμμετάσχουν να απευθυνθούν στο δήμο.
Επίσης μέσα από το περίπτερο της Περιφέρειας Πελοποννήσου θα συμμετάσχει στην 32η Διεθνή Εκθεση Τουρισμού Philoxenia, η οποία θα πραγματοποιηθεί 18-20 Νοεμβρίου, στο Διεθνές Εκθεσιακό και Συνεδριακό Κέντρο Θεσσαλονίκης, παράλληλα με τη Διεθνή Εκθεση Ξενοδοχειακού και Επαγγελματικού Εξοπλισμού Hotelia.
Κ.Μπ.