Αυτά μας ενημέρωσαν από το ταξιδιωτικό γραφείο "At Holidays", που είχαν προγραμματίσει τις εκδρομές. Ωστόσο, όπως μας επεσήμαναν, θα συνεχίσουν με μεγαλύτερη ένταση την προσπάθεια, γιατί το σιδηροδρομικό δίκτυο της Πελοποννήσου είναι ελκυστικό. Ηδη προγραμματίζουν 4ήμερη εκδρομή το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος, με 2 διανυκτερεύσεις στην Καλαμάτα και μία στην Ολυμπία και καθαρά καλοκαιρινό πρόγραμμα. Δηλαδή, μπάνιο στην Καλαμάτα και στην Κυπαρισσία για τους εκδρομείς κι ενδεχομένως και στην Κουρούτα της Ηλείας. Μάλιστα, μέσα στο καλοκαίρι οργανώνουν άλλες 4 4ήμερες εκδρομές με το τρένο.