Στη συνεδρίαση, που ολοκληρώθηκε μετά τα μεσάνυχτα ελήφθη απόφαση υπέρ της ανασκαφής με βάση ουσιαστικά όσα είχαν έρθει στο φως από τον Νικόλαο Γιαλλούρη στα μέσα της δεκαετίας του '60. Δεν εγκρίθηκαν όμως οι υπόλοιπες τομές.
Από πλευράς του Δήμου Καλαμάτας παρεμβάσεις στη συνεδρίαση του ΚΑΣ πραγματοποίησαν ο δήμαρχος Θανάσης Βασιλόπουλος και ο επικεφαλής της παράταξης "Καλαμάτα μπροστά" Βασίλης Κοσμόπουλος.
Περισσοτερα σε νεότερη ανάρτηση...