Σε σχετική ανακοίνωση από το Γραφείο Τύπου του δημάρχου τονίζεται: «Συνάντηση πραγματοποίησε χθες (προχθές), ο δήμαρχος Τριφυλίας κ. Γεώργιος Λεβεντάκης εν όψει των επερχόμενων αυτοδιοικητικών εκλογών:
Α) Με κάποιους εκ των υποψηφίων προέδρων της Δημοτικής Ενότητας Αετού, ήτοι: κ. Καμπούκο Ιωάννη - Δ.Κ. Αετού, κ. Χρονόπουλο Φώτιο - Τ.Κ. Αρτικίου, κ. Μερκούρη Νικόλαο - Τ.Κ. Κρυονερίου, κ. Γαρδίκα Μιχαήλ - Τ.Κ. Πολυθέας και κ. Δημητρόπουλο Γεώργιο - Τ.Κ. Μοναστηρίου.
Β) Με κάποιους εκ των υποψηφίων προέδρων της Δημοτικής Ενότητας Τριπύλης, ήτοι: κ. Μανωλόπουλο Γεώργιο - Τ.Κ. Ραπτοπούλου, κ. Αποστολόπουλο Αλέξανδρο - Τ.Κ. Καλογερεσίου, κ. Μπινίσκο Ιωάννη - Δ.Κ. Τριπύλης και κ. Παπαευθυμίου Χαράλαμπο και κ. Παναγόπουλο Δημήτριο - Τ.Κ. Σελλά.
Ο δήμαρχος Τριφυλίας τους ευχαριστεί πολύ γι' αυτήν τη συνάντηση, καθότι με τους υποψηφίους αντάλλαξαν θέσεις, απόψεις και συζήτησαν για όσα έργα έχουν γίνει, επιλύοντας προβλήματα που αντιμετώπιζαν για χρόνια πολλά οι δημοτικές ενότητες του Δήμου Τριφυλίας. Αλλά κυρίως, για όλα εκείνα τα οποία έχουν δρομολογηθεί και πρόκειται να πραγματοποιηθούν με άριστη συνεργασία και πολλή δουλειά στο μέλλον.
Και συνεχίζουμε...».
Κ.Μπ.