Η ίδια ανακοίνωση αναφέρει ότι “αναπτύχθηκε μια πολύ εποικοδομητική συζήτηση, από πλευράς Εργατικού Κέντρου Καλαμάτας έγινε αναφορά σε ζητήματα που έχουν να κάνουν με εργασιακά, ασφαλιστικά θέματα, καθώς επίσης και με θέματα κοινωνικής ευαισθησίας και προστασίας, τόσο πανελλαδικά όσο και τοπικά.
Ενόψει μάλιστα της νέας Σχολικής χρονιάς συζητήθηκαν και θέματα κτηριακών υποδομών των σχολικών κτηρίων της πόλης μας”, καταλήγει η ανακοίνωση.