Οι νέοι αντιδήμαρχοι, από 1η Ιουλίου μέχρι και 28 Φεβρουαρίου 2017, είναι οι Δημήτρης Κουλουμπέρης (οικονομικά, ηλεκτροφωτισμός, καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος κλπ.), Γιώργος Πουλάκος (πρωτογενής τομέας, τουρισμός, καθαριότητα κ.λπ.) και Γιώργος Γρ. Κομπότης (τεχνικό πρόγραμμα και Δ.Ε. Αβίας), ενώ παρέμεινε ο Γιώργος Γιατράκος ύδρευση - αποχέτευση, κυκλοφορία, πολιτική προστασία).
Αναπληρωτής δημάρχου ορίστηκε ο Δ. Κουλουμπέρης και δεύτερος αναπληρωτής ο Γ. Πουλάκος.