Σαν σε παραμύθι, με την Κοκκινοσκουφίτσα να καλωσορίζει τα παιδιά ξεκίνησε η πρώτη βραδιά, γνωριμίας με τους μικρούς αναγνώστες, οι οποίοι έφυγαν με ένα ξεχωριστό δώρο στα χέρια, ένα βιβλίο της Μαρίνας Γιώτη. Την επομένη, πραγματοποιήθηκε η πρώτη εκδήλωση στο κάστρο της Κορώνης, με την παρουσίαση του βιβλίου "Ουρανόεσσα" του Κώστα Κρομμύδα.
View the embedded image gallery online at:
https://eleftheriaonline.gr/local/politismos/ekdiloseis/item/103176-logotexniko-diimero-stin-koroni-apo-to-vivliopoleio-xarti-molyvi-fotografies#sigProId318e7b9b07
https://eleftheriaonline.gr/local/politismos/ekdiloseis/item/103176-logotexniko-diimero-stin-koroni-apo-to-vivliopoleio-xarti-molyvi-fotografies#sigProId318e7b9b07