Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης παρουσιάζει διασκευές τραγουδιών από τους δίσκους και τις συμμετοχές του, όπως και από το τελευταίο του άλμπουμ, με τίτλο «Μικρή βαλίτσα». Η συνεργασία του με τον Γιώργο Καλούδη μετρά αρκετά χρόνια και χιλιάδες χιλιόμετρα. Εχοντας περάσει μέσα από διαφορετικούς ηχητικούς κόσμους, οι δύο μουσικοί διαμόρφωσαν μια κοινή αισθητική με βάση την αυτοσχεδιαστική ελευθερία, τη χαρά της συνύπαρξης και τον σεβασμό στην απλότητα και την ευθύτητα του τραγουδιού .Το ακουστικό αυτό πρόγραμμα δίνει έμφαση στην εσωτερική ένταση, στην ερμηνευτική λεπτομέρεια και στην ευρυχωρία της ησυχίας.
Το εισιτήριο κοστίζει 15 ευρώ και στην προπώληση 13. Για πληροφορίες: 6932-483630, 6908-676277. Η προπώληση γίνεται στα σημεία: βιβλιοπωλείο “Κονταργύρη” Πλατεία 23ης Μαρτίου, καφέ “Στο κύμα” Ναυαρίνου 167.