Τα παιδιά παρέα με τους εκπαιδευτικούς του Εεεεκ Καλαμάτας και τα μέλη του Συλλόγου Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων, θα μας παρουσιάζουν από τις 14/12 έως και το βράδυ της Παρασκευής 15/12 τις χριστουγεννιάτικες δημιουργίες τους, καλώντας τον κόσμο να αγοράσει τα όμορφα προϊόντα τους.
Στο δεύτερο σπιτάκι της κεντρικής πλατείας Καλαμάτας οι μαθητές πουλάνε υπέροχα ημερολόγια, γλυκά, cupcakes αλλά και χριστουγεννιάτικα στολίδια.