Η δραματοποιημένη ανάγνωση του “Φιλοκτήτη”, σε σκηνοθεσία και ερμηνεία της Μαρίας Σκαφιδά, θα γίνει στον χώρο της Αυτοσχέδιας Σκηνής, στον πεζόδρομο Αγίου Παντελεήμονος 13, στο Ιστορικό Κέντρο.
Για κρατήσεις εισιτηρίων και πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με το τηλέφωνο 6977 252438.
Τέλος, όπως σημειώνεται στη σχετική ανακοίνωση, δυνατότητα για παραστάσεις σε σχολεία που ενδιαφέρονται, υπάρχει για μικρό διάστημα ακόμα, κατόπιν συνεννοήσεως.