Το βραβείο Σκηνικής Παρουσίας πήρε το γκρουπ 55 "Μπαγκς Μπάνι" από το Καλαματιανό Καρναβάλι, το Βραβείο Καλύτερης Ερμηνείας κέρδισαν η Αλίκη Σκαρέα και ο Σωτήρης Τσούφης και το Βραβείο θεατρικού ο Βαγγέλης Γκάργκουλας.
{yendifplayer type=video youtube=https://www.youtube.com/watch?v=EvinNYrFyY0}
Η κριτική επιτροπή αποτελείτο από τους: Αστρη Μαυρέα, Γιώργο Κρυπάρο, Κυριάκο Λιαράκο, Εφη Σπηλιοπούλου, Παναγιώτη Δραγκιώτη. Παρουσιαστές ήταν οι: Σωτήρης Κριτσωτάκης, Φλώρα Σωτήρχου, Σταυρούλα Χανδρινού. Η ορχήστρα «Ο ήχος του νότου» συνετέλεσε μουσικά, με τη συμμετοχή από τους: Πέτρο Κατσούλη (πλήκτρα), Κώστα Βέλμαχο (μπάσο), Ελένη Κακοτυλημένου (τύμπανα), Δημήτρη Αθανασακόπουλο (μπουζούκι), Μάριο Σαρέλα (κιθάρα). Και φέτος το “Deja Vu” στήριξε τα Παιδικά Χωριά SOS.
https://eleftheriaonline.gr/local/politismos/ekdiloseis/item/147227-oi-nikites-tou-4ou-festival-tragoudioy-kai-mimisis-deja-vu-4-vinteo-fotografies#sigProIdbd54515eb4