Εκεί θα γίνει έκθεση όπλων και φορεσιών και θα ακολουθήσει ομιλία από τον καθηγητή Θανάση Χρήστου με θέμα “Οι ένοπλες δυνάμεις του Ελληνισμού και ο Ιερός Λόχος. Από το Δραγατσάνι μέχρι σήμερα”. Τραγούδια και χορούς θα παρουσιάσει το Σχολείο με υπεύθυνους εκπαιδευτικούς τους: Γεωργία Ψαραδέλλη, Σοφία Πουλοπούλου, Θωμά Κακάνη, Αθανάσιο Καρανάσιο, Νικόλαο Βερβερίδη. Η βραδιά θα κλείσει με απονομή τιμητικών πλακετών.
Σάββατο, 20 Νοεμβρίου 2021 21:22
Εκδηλώσεις για το 1821 στο Μουσικό Σχολείο Καλαμάτας
Εκδηλώσεις για τα 200 χρόνια από την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης θα γίνουν αύριο Κυριακή στις 6 μ.μ. από τη Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων Μεσσηνίας, το Μουσικό Σχολείο και το Σύλλογο “Ελληνομνήμονες” στο Μουσικό Σχολείο (είσοδος Γ. Καρέλια).
Κατηγορία
Εκδηλώσεις