Εκεί μια ξεχωριστή βραδιά προσέφερε το Πολυφωνικό Χορωδιακό Σύνολο «Ηδύφωνο» της Δημοτικής Φιλαρμονικής Ορχήστρας Κυπαρισσίας. Το Λαογραφικό Συγκρότημα Μεγάρων και το χορευτικό τμήμα του Μορφωτικού Εκπολιτιστικού Συλλόγου Κυπαρισσίας. Παράλληλα υπήρχε έκθεση φωτογραφίας με παραδοσιακά μουσικά όργανα από όλο τον κόσμο.
Να σημειώσουμε ότι η συνάντηση έγινε υπό την αιγίδα του Ελληνικού Οργανισμού Τουρισμού (ΕΟΤ) με την συμμετοχή 70 συνέδρων από τις 16 χώρες της Νότιας Ευρώπης.
Κ.Μπ.