Αρχικά το Σάββατο το απόγευμα έγινε το Φιλοσοφικό Συμπόσιο με συνδιοργανωτές την Κίνηση Πολιτών Μεσσηνίας και τη Φιλοσοφική Ομάδα Καλαμάτας. Ακολούθησε το ίδιο βράδυ Κρητική - παραδοσιακή βραδιά με τη Χορευτική Ομάδα "Αργώ" του Πολιτιστικού Συλλόγου Αγίας Τριάδας Καλαμάτας.
Την Κυριακή το βράδυ σειρά είχε η προβολή βίντεο από τις δράσεις του Πολιτιστικού Συλλόγου στην πλατεία του χωριού, μπροστά από το ναό της Αγίας Αικατερίνης.
Τη Δευτέρα το βράδυ οι εκδηλώσεις έκλεισαν με την εκδήλωση "Ελάτε να γίνουμε πάλι παιδιά" όπου τα παιδιά του χωριού αναβίωσαν παλιά - ξεχασμένα παιχνίδια.
View the embedded image gallery online at:
https://eleftheriaonline.gr/local/politismos/ekdiloseis/item/73536-nedousa-ekdilwseis#sigProId92f58fe416
https://eleftheriaonline.gr/local/politismos/ekdiloseis/item/73536-nedousa-ekdilwseis#sigProId92f58fe416