Η αίθουσα του Ωδείου μετατρέπεται σε "καλλιτεχνικό καφενείο" φιλοξενώντας ένα jazz κουαρτέτο που αποτελείται από σημαντικούς καλλιτέχνες στον χώρο της jazz μουσικής σκηνής. H τραγουδίστρια Σοφία Μπράιλα, ο πιανίστας Τρύφωνας Τύπου, ο κοντραμπασίστας Αρίωνας Γυφτάκης και ο ντράμερ Αναστάσης Γούλιαρης θα παρουσιάσουν γνωστά Jazz Standards σε πρωτότυπες ενορχηστρώσεις. Η είσοδος για το κοινό θα είναι ελεύθερη.