Μαθητές και μαθήτριες για ένα διήμερο τίμησαν την παράδοση, σε μια διοργάνωση που κέρδισε τις εντυπώσεις. Όπως τονίζεται από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας, οι παρουσιάσεις που είχαν ετοιμάσει οι εκπαιδευτικοί (εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής, δάσκαλοι, εκπαιδευτικοί ΤΠΕ) ήταν εξαιρετικές καθώς και η συνεργασία τους με τα παιδιά.
«Ευελπιστούμε την επόμενη χρονιά να το πραγματοποιήσουμε διευρυμένο σε Περιφερειακό Μαθητικό Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών» τονίζεται σχετικά.
Η φωτογραφία είναι από το 16ο Δ.Σ. Καλαμάτας.