Είναι από αυτές που είχαν τοποθετηθεί ενδεικτικά σε κάποιες περιοχές του νομού, για να εξακριβωθούν οι πληθυσμοί του δάκου. Και είναι διαθέσιμοι σε όσους τις χρειάζονται, μέχρι να ολοκληρωθεί το φετινό πρόγραμμα δακοκτονίας.
Γ.Σ.
Γυάλες - παγίδες για το δάκο υπήρχαν χθες στη Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας Μεσσηνίας.
Είναι από αυτές που είχαν τοποθετηθεί ενδεικτικά σε κάποιες περιοχές του νομού, για να εξακριβωθούν οι πληθυσμοί του δάκου. Και είναι διαθέσιμοι σε όσους τις χρειάζονται, μέχρι να ολοκληρωθεί το φετινό πρόγραμμα δακοκτονίας.
Γ.Σ.