Στη σχετική ανακοίνωση του σωματείου προστίθεται ότι «παρά την προσπάθειά μας να συμμετάσχουν και τα άλλα σωματεία συνταξιούχων, δεν κατέστη δυνατή η συμμετοχή, με διάφορες δυσκολίες και προσχήματα» - και εκφράζεται η ελπίδα «στο μέλλον να ενώσουμε τις δυνάμεις μας σε κοινό αγωνιστικό μέτωπο, με την δημιουργία τοπικής Συντονιστικής Επιτροπής Αγώνα».
Κυριακή, 27 Μαϊος 2018 18:36
Συγκέντρωση διαμαρτυρίας συνταξιούχων ΔΕΚΟ και Τραπεζών
Συγκέντρωση διαμαρτυρίας και πορεία διοργανώνεται στην Καλαμάτα την Τρίτη 29 Μαΐου, με πρωτοβουλία του Σωματείου Συνταξιούχων ΔΕΚΟ –Τραπεζών και ΠΑ.ΣΑ.Σ-ΔΕΗ. Η συγκέντρωση προγραμματίζεται για τις 10 το πρωί, στην πλατεία 23ης Μαρτίου και στη συνέχεια θα ακολουθήσει πορεία στην Αριστομένους, μέχρι την Εθνική Τράπεζα.
Κατηγορία
Κοινωνία