Στη σχετική ανακοίνωση του δήμου προστίθεται ότι ο Δ. Καφαντάρης, που συνοδεύει τον πρόεδρο της ΚΕΔΕ Γιώργο Πατούλη, είχε συναντήσεις στο κέντρο Τεχνών και Πολιτισμού του Μπιλμπάο, με δημάρχους, καθώς και με τον Ζοζέφ Ρόιζ, γενικό γραμματέα της UCLG.
Πέμπτη, 19 Μαρτίου 2015 16:46
Ο Καφαντάρης στην Ισπανία
Στο συνέδριο της Ενωσης Πόλεων και Περιφερειών (UCLG / United Cities and Local Governments) στο Μπιλμπάο της Ισπανίας, μετέχει με την ιδιότητά του ως α΄ αντιπροέδρου της ΚΕΔΕ ο δήμαρχος Πύλου - Νέστορος Δημήτρης Καφαντάρης.
Κατηγορία
Δήμοι