Τον κ. Λεβέντη υποδέχθηκε ο δήμαρχος Παναγιώτης Νίκας και άλλοι αιρετοί. Μεταξύ άλλων ο κ. Νίκας έθεσε στον κ. Λεβέντη τρία ζητήματα, που αφορούν την ευρύτερη περιοχή και συγκεκριμένα την επέκταση της παροχής φυσικού αερίου στη μεσσηνιακή πρωτεύουσα, το έργο Ριζόμυλος - Καλαμάτα και την ανάπλαση της παραλιακής ζώνης. Ο πρόεδρος της ενωσης Κεντρώων χαρακτήρισε και τα τρία αιτήματα δίκαια και τόνισε ότι από την πλευρά του θα τα προωθη΄σει κι αυτός προς την κυβέρνηση.
Απαντώντας σε ερώτηση της "Ε" επανέλαβε την άποψή του για ανάγκη σύστασης οικουμενικής κυβέρνησης, καθώς μόνο έτσι θα δημιουργηθέι ένα σταθερό περίβάλλον, που δεν θα διώχνει τους επενδυτές.
https://eleftheriaonline.gr/local/politiki/kommata/item/87864-o-vasilis-leventis-sto-dimarxeio-kalamatas-fotografies#sigProId5155c84e15