Την εκδήλωση τίμησαν πολλοί Μελιγαλαίοι, Μεσσήνιοι και φίλοι της περιοχής, μεταξύ των οποίων ο πρώην υπουργός Γιάννης Λαμπρόπουλος με τη σύζυγό του, ο σκηνοθέτης της ταινίας Μπάμπης Τσόκας, ο γραμματέας της Μεσσηνιακής Αμφικτιονίας Παναγιώτης Μπαζίγος, ο πρόεδρος της Ομοσπονδίας Συλλόγων Τριφυλίας Παναγιώτης Λούτος και ο πρόεδρος του Συλλόγου των Απανταχού Καλλιρροϊτών Πέτρος Μπούρκουλας.
Ολοι έφυγαν ενθουσιασμένοι, ευχαριστώντας τον σκηνοθέτη κ. Τσόκα για την προβολή της ταινίας και του τόπου μας.