Ο Γιώργος Μαυρομιχάλης ανακαλύπτει ότι κάποιος του παίρνει το τυρί απ' το τυροκομείο. Ετσι, προσλαμβάνει τον Καραγκιόζη για να βρουν τον κλέφτη, ο οποίος δεν είναι άλλος από μια γυναίκα που όμως δεν μιλάει. Οι κάτοικοι της περιοχής, πιστεύοντας ότι η κοπέλα αυτή είναι νεράιδα ξεσηκώνονται ενάντια στον Μαυρομιχάλη, ο οποίος εν τω μεταξύ την έχει παντρευτεί. Ο καραγκιοζοπαίχτης Τάσος Ανδριώτης θα διασκεδάσει με τις φιγούρες του, μικρούς και μεγάλους, αναδεικνύοντας τη διαχρονική, καλλιτεχνική και ψυχαγωγική αξία του θεάτρου σκιών.
Η είσοδος είναι ελεύθερη, απαραίτητη η κράτηση θέσης.
Για πληροφορίες και κρατήσεις: 27310 89315 (καθημερινά 10 – 6 μ.μ.).